PANDURII, REMIZĂ CU ASTRA

Pandurii au remizat, sâmbătă, cu Astra Giurgiu, în ultimul meci al Ligii I dinaintea pauzei de iarnă. Punctul obţinut în urma meciului le-a asigurat pandurilor locul în play off-ul competiţiei. Partida a fost una foarte strânsă, cu multiple accidentări ale fotbaliştilor gorjeni.
Ultimul meci al pandurilor din acest an s-a încheiat cu scorul de 1 – 1 în faţa fotbaliştilor de la Astra Giurgiu, liderul clasamentului Ligii I. Partida a fost una strânsă, în care contactele directe dintre jucători s-au soldat cu accidentări urâte.
Echipa gorjeană de fotbal a rămas în inferioritate numerică în urma eliminării lui Piţian, după ce a primit al doilea cartonaş galben.
Meciul a fost coordonat de antrenorii secunzi. Antrenorii principali ai celor două echipe nu s-au aflat pe bancă, sâmbătă seară, Edward Iordănescu fiind suspendat şi urmărind jocul din lojă, iar Marius Şumudică lipsind din cauza unor probleme medicale. Pandurii au intrat în pauza competiţională pe locul 4, cu 40 de puncte obţinute.